Najčastejšie otázky a odpovede

Zo skúseností vieme, že pri balení tovaru sa ľudia rozdeľujú do dvoch skupín:

1. Tých ktorí svôj tovar môžu zabaliť do hocijakej krabice

Tato skupina ľudí nemá žiadny problém. Pokojne si nájdu aj väčší rozmer a tovar zabalia do takejto krabice. Zvyšok priestoru v krabici vyplnia starými novinami a časopismi, a je po probléme. Väčšina tovaru sa takto ale poslať zákazníkovi nedá.

 

Ako som ja zvládol svoje prvé balenie a posielanie tovaru pred 22 rokmi, napíšem v ďalšom blogu ako anekdotu.:)

 

2. Tých ktorých tovar vyžaduje precízne zabalenie a teda majú veľa otázok o tom, ako by mala vyzerať správna krabica:

(kliknutím na otázku sa Vám zobrazí odpoveď)

 

Aký musí mať rozmer a kde nájdeme resp. kto nám vyrobí krabicu s presným rozmerom?

Krabica by mala mať rozmer tak akurát na Váš výrobok + prípadná "výstelka" na ochranu tovaru - bublinková fólia, ochranné kartónové rohy, mriežky,...  Výroba krabíc na základe Vašich rozmerov nie je pre nás žiadny problém, napíšte nám a určite sa dohodneme.

 

Z akého materiálu by mala byť krabica pre môj tovar?

Materiál sa odvíja od tovaru ktorý potrebujete zabaliť. Od váhy, veľkosti, potrebujete skladať krabice na seba? Kontaktujte nás s popisom Vášho tovaru, radi Vám poradíme vhodný materiál.

 

Aké materiály vôbec existujú?

Najpoužívanejšie sú 3vlnitá B lepenka s hrúbkou 3mm a 5vlnitá BC lepenka s hrúbkou 6mm. Lepenka môže byť hnedo/hnedá, bielo/hnedá alebo bielo/biela. Viac o materiáloch si môžete prečítať tu.

 

Ako si môžem byť istý, že sa mi tovar nepoškodí pri preprave?

Tovar by mal byť balený len do krabice ktorá zodpovedá jeho rozmerom a váhe. Balený tovar by mal byť fixovaný na mieste a preto ponúkame aj rôzne ochranné prvky do obalov, ktoré vyplnia voľné miesto, zamedzia pohybu tovaru. Bublinkové fólie, kartónové rohy, mriežky,...

 

Ako vôbec správne premerať a objednať krabicu? Čo sa meria, vonkajší alebo vnútorný rozmer?

Meria sa vnútorný rozmer, no treba počítať s hrúbkou materiálu pri celkovej veľkosti krabice. Ako správne zadávať rozmery do objednávky si môžete prečítať tu.

 

Aké typy krabíc vôbec existujú a existuje nejaký zoznam typov krabíc?

Áno, existuje FEFCO katalóg čo je vlastne zoznam základných typov krabíc. Ponúkame Vám na stiahnutie prvý FEFCO katalóg v slovenčine, kde ďalej nájdete aj iné užitočné informácie.

 

Koľko bude vážiť jedna moja krabica, a koľko bude vážiť napr 2000 kusov ktoré potrebujem?

Najpoužívanejší material na výrobu krabíc je 3vlnitá B a 5vlnitá BC lepenka. Hmotnosť 3vlnitej B lepenky je cca 360g/m² a 5vlnitá BC lepenka má cca 600g/m². Aby ste zistili váhu jednej krabice, potrebujete jej plochu v rozloženom stave vynásobiť hmotnosťou 1m² lapenky. Napr: 0,56 m² x 0,34kg (pri 3vl B) = 0,190 kg alebo 190g/ks. Pri krabiciach typu FEFCO 0201 stačí do našej tabuľky zadať rozmery a ukáže sa Vám plocha krabice v rozloženom stave.

 

Dalo by sa moje logo vytlačiť na krabicu z vlnitej lepenky?

Určite! Ponúkame aj flexo potlač krabíc. Vieme tlačiť Vaše logo, obrázok, alebo vieme sprostredkovať grafický návrh.

 

Ak idem objednávať krabice s presným rozmerom, aká bude dodacia lehota?

Potrebujete neštandardnú krabicu? Potlač? Toto všetko predlžuje dodaciu lehotu. Tá býva cca 5-10 dní. Kontaktujte nás a na základe Vašich požiadaviek Vám dodaciu lehotu upresníme.

 

Ak patríte do druhej skupiny sami vidíte, že otázok je tak veľa, že sa v jednom texte ani nedajú všetky zodpovedať. Preto pre Vás pripravujeme sériu textov a e-bookov, ktoré by mali zodpovedať všetky Vaše otázky.

 

Ak máte inú otázku, ktorá nie je na našom zozname, napíšte nám ju. Radi zodpovieme všetky Vaše otázky.