Náš príbeh

 

Všetko začalo v roku 2008 keď sme sa s kamarátom rozhodli začať výrobu kartónových krabíc z vlnitej lepenky. Zdalo sa nám, že je to dobrý nápad lebo v tej dobe v Banskej Bystrici krabice z vlnitej lepenky nevyrábal nikto.

Založili sme firmu EUROBOX s.r.o. a začali. O výrobe kartónov sme vedeli veľmi málo, takmer nič. Mali sme ale v Srbsku, odkiaľ pochádzame, kamarátov, ktorí vyrábajú kartonážne stroje. Vysvetlili nám základné veci, kúpili sme dva stroje a takto to začalo.

Prvý polrok sme robili úplne sami. Robili a učili sa. Zákazky sme získavali ťažko lebo o nás nikto nevedel. Aj keď sme dostali nejakú objednávku, často to bolo tak súrne, že sme museli makať do rána.

Nevyzeralo to vôbec nádejne a môj partner sa rozhodol, že už nechce ďalej pokračovať. Tak som zostal sám. Robil som ešte jeden rok cez spoločnú firmu a keď som videl, že sa už vrátiť nechce, založili sme s manželkou firmu MADIC s.r.o. a pokračovali ďalej.

Všetci vieme, že snaha po nejakej dobe musí začať dávať výsledky a tak začali pribúdať zákazky. Bolo treba kúpiť dalšie stroje. Dostali sme sa tak k počtu 8 strojov a fungovali sme.

V roku 2012 sme spravili vážnu chybu. Nostalgia urobila svoje a uvažovali sme nad návratom do Srbska. S takým plánom som svôjmu známemu, odborníkovi v oboru kartonáže, ponúkol či by nechcel prevziať business.  Keďže sa v tom obore cítil ako ryba vo vode,  rozhodol sa, že áno.

Ako rodina sme chceli počkať kým deti dokončia školu a potom sa presťahovať. Keď ale prišla tá chvíľa, že treba odísť, boli sme úplne zmätený. A neodišli sme. Zostali sme na Slovensku. Po dvojročnej pauze sme v septembri 2014 začali znovu robiť. Teraz sme tu, v tých istých priestoroch kde sme aj boli. V Banskej Bystrici, na Zvolenskej ceste 14. Podnikanie ale má svoje pravidlá, ktoré nám hovoria , že ak nechceš ísť dozadu, musíš ísť dopredu. Tak sme kúpili ďalšie stroje a v roku 2016 naštartujeme novú prevádzku foto_kruhv Bratislave.

A pribudlo aj nové rodinné pravidlo: držme sa miest ktoré začínajú písmenom B. Belehrad, Banská Bystrica, Bratislava... 🙂

Veľký pozdrav všetkým,

Saša

podpis01